آیا وای فای خطرناک است؟ بله!

توجه داشته باشید که گوشی های موبایل، تنها فرستنده هایی نیستند که در این دامنه کار میکنند، بلکه تقریبا تمام دستگاه هایی که از یک مکانسیم ارتباط رادیویی دیجیتال استفاده می کنند، با همین فرکانس کار می کنند: تلفن های بیسیم و فرستنده های وای فای. تلفن های خانگی بیسیم و دستگاه های وای فای نیز دقیقا همان دامنهء فرکانسی تلفنهای موبایل را استفاده می کنند. با این تفاوت که آنها در چندین طول موج مختلف بطور همزمان اقدام به انتشار سیگنال میکنند.

 خطر این دستگاه ها وقتی زیاد می شود که هر دستگاه به تنهایی قادر باشد سیگنال را هم ارسال و هم دریافت کند. بنابراین، هر دستگاهی که ارتباط دوطرفهء ارسال و دریافت اطلاعات (دیتا - صوت - تصویر - کنترل - ...) برقرار کند، یک منبع جدید آلودگی فرکانسی خواهد بود.

 خوب من برای مثال یک خانهء معمولی را مثال می زنم: شما، همسرتان و دو فرزندتان هر کدام یک لپ تاپ و یک گوشی هوشمند داریم، یک دستگاه دی اس ال، یک دستگاه تلفن بی سیم خانگی، یک کنترل همه کارهء سیستم سینمای خانگی و یک تلویزیون هوشمند. این یعنی: چهار لپ تاپ، چهار گوشی موبایل (که همزمان چهار دستگاه وای فای نیز محسوب میشود) یک فرستندهء دی اس ال، دو فرستندهء دیجیتال (گوشی تلفن بیسیم و پایه اش هر کدام یک فرستندهء جداگانه محسوب میشوند) و دو دستگاه وای فای دیگر (کنترل سینمای خانگی و تلویزیون). در مجموع ما 17 دستگاه فرستندهء میکروویو آزاد در خانه داریم که24/7 روشن هستند و در حال فرستادن سیگنال.

اگر میانگین توان هر یک از این دستگاه ها (ده میلی وات) باشد (البته وای فای تشعشعی حدود 120 میلی وات دارد). این یعنی حدود 300 میلی وات! حال آن را ضرب در دقیقه های یک شبانه روز کنید تا به عدد 432000 میلی وات - دقیقه برسید! اگر فرض کنیم یک دستگاه اجاق میکروویو 800 وات توان داشته باشد، مثل این است که ما هر دو روز یکبار، یک دقیقه در اجاق میکروویو قرار بگیریم!!! و البته نیمی از این تشعشع به تنهایی توسط دستگاه وای فای شما تامین میشود!

 خطر را جدی بگیرید!!!

 موضوع وقتی بغرنج تر میشود که بدانید همسایه های شما نیز با فاصلهء کمی در پشت دیوار مشغول تولید میزان مشابهی از انرژی هستند! کافی است روی کامپیوترتان فهرست جستجوگر شبکه های موجود را نگاه کنید تا ببینید در چه جهنمی از تشعشعات قرار دارید!

 توجه داشته باشید که همهء دستگاه های فرستندهء حتی اگر سیگنال آنها برای ارتباط مناسب نباشد مضر هستند!  چرا؟ بر اساس استانداردهای مخابراتی، توان دستگاه های فرستنده در شعاع ده متری آنها سنجیده میشه! نه در فاصله یک متری! بنابراین در شعاع ده متری شما هر دستگاهی، حتی یک فرستندهء بلوتوث نیز می تواند خطرآفرین باشد.

 چه اتفاقی می افتد؟

 سازمان های مختلف بهداشتی، سعی در اثبات خطرناک بودن دستگاه های فرستنده رادیویی کرده اند،

اما واقعا چه خطری اثبات شده؟ تحقیقات دولتی در چین نشان داده است که منحنی رشد اوتیسم در کودکان دقیقا مشابه منحنی افزایش تعداد مصرف کنندگان موبایل و اینترنت بی سیم است.

 بیش از ده هزار تحقیق علمی اثبات کرده اند که تماس طولانی با امواج رادیویی عواقب خطرناکی بر زندگی انسان دارند. این عواقب عبارتند از:

 - تندخویی و پرخاشگری

 - بد خوابی و بی نظمی در ریتم خواب و بیداری (به هم خوردن ساعت بیولوژیک بدن)

 - کم اشتهایی یا پر اشتهایی غیر عادی

 - عارضه های جبران ناپذیر مغزی در نوزادان مانند: اوتیسم، عقب افتادگی و افزایش فشار آب درون مغزی (آنسفالی)

 - خستگی دائمی

 - کاهش میل جنسی یا ناتوانی در مردان

 - طولانی شدن دوره تخمک گذاری در زنان

 - تغییر در ساختار ژنتیک دی ان آی انسانکه منجر به کندی رشد بدن یا ناهنجاری های نسل بعدی می شود

 امواج میکروویو حتی روی گیاهان و حیوانات نیز تاثیرات مشابه دارند. آزمایشات نشان داده رشد گیاهان در اطراف فرستنده های رادیویی متوقف می شود. درختها تمایلی به تولید گل و دانه ندارند و پرنده ها بجای لانه ساختن و تخم گذاری ترجیح میدهند فقط آواز بخوانند. خیلی طول نمیکشد که این موجودات نیز بخاطر ما انسانها در معرض خطر انقراض قرار گیرند.

 چه کار کنیم؟

 این خود ما هستیم که باید جلوی خطرات را بگیریم، هیچوقت انتظار نداشته باشید که شرکتهایی مثل نوکیا، اپل، سامسونگ و... پا روی منافعشان بگذارند و اعلام کنند که محصولات ما خطرناک است! آنها هرگز چنین نمیکنند.

 اگر دوستدار وسایل جدید و هوشمند هستید، هیچ اشکالی ندارد که هر چند تا از آنها را که میخواهید در خانه انبار کنید. اما رفتارهای خود را در خانه و خانواده به شکل زیر عوض کنید:

 1- وسایل فرستنده را روشن باقی نگذارید. همه دستگاه های شما، یک اپشن برای خاموش کردن ارتباط وای فای دارند. وقتی از آنها استفاده نمیکنید، حتماً آنها را خاموش کنید.

 2- مدت استفاده از فرستنده ها را تا می توانید کوتاه کنید: اگر نیاز به اتصال دائمی به اینترنت دارید، بجای وای-فای از کابل برای اتصال لپ تاپ به مودم استفاده کنید.

 3- از کوتاه ترین برد دستگاه های فرستند استفاده کنید: سعی کنید فاصلهء فرستنده و گیرنده شما کمترین مقدار ممکن باشد. با افزایش فاصله، قدرت سیگنال کاهش می یابد و دستگاه ها با تشعشع بیشتر سعی در جبران آن می کنند.

 4- موبایل خود را جایی نزدیک پنجره و دور از محل استراحت خود قرار دهید. حتی می توانید به تماس گیرندگان خود اطلاع دهید که تلفن شما در ساعات پایانی روز خاموش است و بهتر است از تلفن خانگی یا پیامگیر صدای خودشان را به گوش شما برسانند.

 5- بجای تلفن بیسیم، از تلفن معمولی استفاده کنید. تلفن بیسیم را فقط در موارد محدودی که واقعا گرفتار هستید استفاده کنید. مثلا در زمان تعمیر خودرو یا هنگام شستن ظرفها.

 6- دانلود در طول شب! به چه قیمتی؟ سعی کنید دانلودهای خود را در زمانهایی که در خانه نیستید انجام دهید.

 7- این مطلب را برای همه دوستان خود ارسال کنیدو برای همسایه ها نیز تعریف کنید. همکلاسی ها و همکارانتان را در جریان بگذارید و دست به دست هم برای خلاصی از جهنم فرکانسی که برای خودمان ایجاد کرده ایم، تلاش کنیم.

 بیایید به جنبش آگاهی بپیوندیم!

 به امید روزهایی پاک و عاری از آلودگی های نامرئی! 

/ 7 نظر / 99 بازدید
خیبر باردل

خیلی ممنون اما سرعت اینترنت که خطر سکته رو افزایش میده خطرناکتره هااااااااا

sana

شادی جان بخاطر اطلاعات مفیدت ممنون.

محمد علی صادقی

واقعا وبتون عالیه ///// ممنونم که به وبم سر زدین و مطالبمو پسندش کردین بزرگوار///[گل]

علی پور

[وحشتناک][اوه]

رضا

دوست عزیز فرکانس هایی که نوشتی حفتشون اشتباه هستن . فکانس وای فای 2.4تا 2.448 گیگا هرتز هست و مایکروفر 2.45 گیگا هرتز و توانشون اصلا قابل مقایسه نیست

علی

ببخشید دانلود در شب با کابل مشکلی ندارد؟